Angina wirusowa

Choroba ta jest bardzo powszechna, dlatego warto wiedzieć, jakie wirusy powodują jej powstanie.

Wirusowe zapalenie gardła


Ten rodzaj choroby jest odpowiedzialny za ponad 90% infekcji gardła jakich doświadczamy. Angina przede wszystkim występuje w momencie przeziębienia organizmu, czyli infekcji na którą najczęściej jesteśmy narażeni. Ból podczas przełykania oraz uczucie drapania w gardle powodują wirusy, które mogą wywołać mononukleozę zakaźną. Zobacz więcej na: https://www.aptekagalen.pl/blog/angina

Co powoduje anginę wirusową?


Przeziębienie oraz atak wirusów na gardło są głównymi sprawcami wywołania wirusowego zapalenia gardła. Można zarazić się tą chorobą w bardzo prosty sposób, ponieważ przenosi się ona drogą kropelkową. Ważne jest, aby podczas trwania choroby u dzieci nie posyłać ich do szkoły lub przedszkola.

Jak leczyć wirusowe zapalenie gardła?


Na tę odmianę choroby nie stosuje się żadnych antybiotyków. Można natomiast zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Pozwolą one na złagodzenie bólu podczas przełykania oraz uśmierzą uczucie drapania w gardle. W przebiegu choroby należy zadbać o śluzówkę gardła, najlepiej preparatami, które mają miejscowe działanie na błonę śluzową. Przez pierwsze dni choroby dobrze jest wygrzać się pod kołdrą, zwłaszcza jeśli mamy wysoką temperaturę. Podczas trwania infekcji, powinniśmy pić zwiększoną ilość wody, by nie doszło do odwodnienia organizmu.

Nieleczone wirusowe zapalenie gardła może prowadzić do szeregu powikłań, dlatego nie wolno bagatelizować tej choroby, tylko należy skutecznie z nią walczyć.