Czy waporyzacja jest zdrowa?

Podgrzewanie ziół to coraz częściej wybierana forma korzystania z substancji aktywnych w nich zawartych. Waporyzacja w przeciwieństwie do palenia jest procesem w pełni bezpiecznym i zdrowym.

Na czym polega?

Waporyzacja polega na podgrzaniu suszu do odpowiedniej temperatury parowania za pomocą waporyzatora. Uwalniają się wtedy substancje aktywne, które poprzez inhalację dostają się do organizmu.

Czy to jest zdrowe?

Proces jest w pełni bezpieczny i zdrowy dla organizmu. Podczas tradycyjnego spalania uwalniają się substancje smoliste, które zawierają toksyny stopniowo wyniszczające organizm. W procesie waporyzacji wydziela się para wodna, która jest bezpieczna i nie wpływa negatywnie na układ oddechowy i układ krążenia.

Aromaterapia

Waporyzacja z powodzeniem może być zastosowana do aromaterapii. Znany rumianek i kocimiętka to doskonałe zioła, które można wykorzystać w tym celu. Kocimiętka działa relaksująco i uspokajająco. Rumianek z kolei ma zastosowanie przeciwzapalne i łagodzi różne dolegliwości bólowe. Doskonałym sposobem na łagodzenie stresu jest melisa, którą również można waporyzować. Zielona herbata, której aspekty zdrowotne cały czas są w sferze badań, to również doskonały materiał do waporyzacji.

Waporyzacja to jeden z przyjemniejszych sposobów na dostarczenie substancji aktywnych zawartych w ziołach do organizmu. Taki sposób aplikowania ziół zyskuje coraz większa rzesze zwolenników, co więcej, lekarze rekomendują inhalacje jako bezpieczny i skuteczny sposób aplikacji ziół.

Waporyzatory dostępne w ofercie sklepu KonopnySklep.com.pl.