Jak działa Fungotac?

Fungotac to bardzo popularne krople do uszu, ale pomimo tego wiele osób nie wie z czego składa się ten tajemniczy roztwór i jak działa. W niniejszym artykule można znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Skład i sposób działania?

Główną substancją czynną preparatu jest oczywiście klotrimazol, czyli bardzo skuteczny lek przeciwgrzybiczny pochodzący z grupy imidazolu. Preparat ten może pochwalić się bardzo dużą skutecznością w walce nie tylko z dermatofitami, ale również różnego typu drożdżami. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rewelacyjnemu preparatami możliwe jest skuteczne zahamowanie syntezy ergosterolu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie ergosterol jest niezbędnym składnikiem błony komórkowej większości grzybów. Poprzez uszkodzenie błony komórkowej dochodzi do śmierci całej komórki grzyba. Dużym atutem leku jest to, że nie wchłania się przez skórę i błyskawicznie przenika do głębszych warstw naskórka.

Kiedy stosować lek?

Fungotac zalecany jest do stosowania w miejscowym leczeniu grzybicznych zakażeń ucha zewnętrznego i środkowego. Mowa tutaj przede wszystkim o zakażeniach wywołanych przez drożdżaki, pleśnie i grzyby. Przed skorzystaniem z kropli do uszu warto dokładnie zapoznać się ze składem. Szczególną ostrożność powinny zachować przede wszystkim osoby, które zmagają się z różnego typu alergiami. Pamiętać należy również o tym, aby chronić oczy i błony śluzowe przed bezpośrednim kontaktem.