Jak woda morska do nosa pomaga w walce z infekcją i alergią?

woda_morskaSterylny roztwór wody morskiej zawiera wiele soli mineralnych oraz wartościowych mikroelementów o naturalnym pochodzeniu. Dzięki działaniu mikrodyfuzji, dostępna w areozolu woda morska do nosa jest doskonałym preparatem zwalczającym infekcje nosa i dróg oddechowych. Działa również nawilżająco na śluzówki nosa oraz pomaga utrzymać jego prawidłową higienę podczas choroby.

Infekcje wirusowa często wiążą się z koniecznością leczenia objawów. Należą do nich przede wszystkim infekcje gardła, zapalenie zatok oraz uciążliwy katar. Ulgę w problemach z osłabionym układem oddechowym przynieść może właśnie woda morska do nosa. Preparat ją zawierający nawilża śluzówki nosa, pozwala na pozbycie się wydzieliny zalegającej w zatokach oraz zmniejsza ich obrzęk. Przyczynia się również do niwelowania innych objawów, takich jak towarzyszący katarowi ból głowy i zatok.

Aplikator wody morskiej do nosa stosowany może być bez ograniczeń, zarówno przez dorosłych, dzieci jak i kobiety w ciąży.  Korzystanie z niego jest wskazane również w przypadku zanieczyszczeń układu oddechowego spowodowanego przez potencjalne objawy alergiczne, takie jak, m. in. pyłki drzew, traw, kurzu domowego oraz alergeny zwierzęce, np. kocią sierść