Zdrowie

Leki na zapalenie cewki moczowej- jak działają?

Układ moczowy wymaga szczególnej opieki oraz dbałości o zdrowie. W przeciwnym razie mogą pojawiać się różnego rodzaju dolegliwości, w tym zapalenie dróg moczowych – objawy pojawiają się częściej u kobiet niż u mężczyzn ze względu na inną budowę anatomiczną. Niemniej, u obu płci występuje ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu, częste odczuwanie potrzeby oddawania moczu, jak i uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza.

Stosując odpowiednie leki na zapalenie pęcherza, można jednak skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych objawów.Leki na zapalenie cewki moczowej – ziołowe preparaty Za zakażenia układu moczowego najczęściej odpowiada bakteria E.coli, która trafia do pęcherza przez ujście cewki moczowej, powodując swoją obecnością przykre dolegliwości.

W ich łagodzeniu skuteczne są ziołowe preparaty na bazie żurawiny lub nawłoci pospolitej, które można przyjmować także profilaktyczne, aby zapobiegać infekcjom. Co więcej, ziołowe suplementy zapobiegają nawrotom infekcji i są też bezpieczne na zapalenie układu moczowego u dziecka. U najmłodszych pacjentów mają najczęściej postać syropów.


Zapalenie dróg moczowych – środki farmakologiczne

Furagina to powszechnie znany lek na zapalenie pęcherza, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przez co zwalcza przyczynę dolegliwości, a nie tylko objawy. W terapii kluczowe znaczenie ma dawka podawanego preparatu. W związku z tym leczenie powinno trwać 7 dni, nawet jeśli objawy ustąpiły wcześniej. Jeśli terapia nie będzie kontynuowana, mogą występować nawroty infekcji.

Metoda zażywania leku podczas zapalenia pęcherza opiera się na zażyciu 100 mg leku 4 razy na dobę podczas pierwszego dnia. W ciągu następnych dni leczenia dawka wynosi 100 mg 3 razy na dobę. Leki z furaginą są skuteczne nie tylko przy słabych objawach, ale także przewlekłych zapaleniach pęcherza i silnych dolegliwościach. Mimo że tego rodzaju trudności występując częściej u kobiet, zdarzają się również u panów, a lek na zapalenie dróg moczowych u mężczyzn jest taki sam jak u kobiet.