Zdrowie

Na co zwrócić uwagę kupując nasiona marihuany?

nasiona marihuany

Sprzedawcy oferują swym klientom wiele rodzajów nasion marihuany. Przede dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się czym różnią się od siebie poszczególne pestki i jakie mają właściwości.  Dzięki temu można wybrać optymalny produkt, który będzie zaspokajał wszystkie potrzeby i oczekiwania. 

Zawartość THC i CBD

nasiona marihuany

Marihuana to roślina, w której składzie znajduje się wiele substancji aktywnych. Do najbardziej znanych należy tetrahydrocannabinol oznaczany jako THC. Jest to związek chemiczny wykazujący działanie psychoaktywne. Pod jego wpływem dochodzi w organizmie człowieka do zwiększonej produkcji dopaminy, związku wywołującego stan euforii i ekstazy. THC wykazuje również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Nasiona marihuany mogą także zawierać CBD. To związek chemiczny, który ma właściwości prozdrowotne, jednak nie wykazuje działania psychoaktywnego. Duża zawartość witamin i mikroelementów korzystnie wpływa na skuteczność leczenia wielu chorób takich jak:

  • depresja,
  • bezsenność,
  • astma,
  • cukrzyca,
  • nowotwory.

Cannabis Indica czy Cannabis Saiva?

Zasadniczo wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje konopi, z których wytwarza się wiele różnych krzyżówek. Cannabis Indica, czyli konopie indyjskie wykazują działanie rozluźniające i relaksujące. Rośliny zawierające geny Indica zazwyczaj wyróżniają się niewielkimi rozmiarami. Cannabis Sativa to konopie siewne, które mogą osiągać wysokość nawet 4,5 metra. Wykazują działanie rozweselające i pobudzające. W porównaniu do Indici mają większe stężenie THC. Najczęściej uprawiane na zewnątrz.