Zdrowie

Nasodren – jak działa?

nasodren

Nasodren to wyrób medyczny w formie aerozolu przeznaczony do oczyszczania nosa. Skutecznie usuwa zalegającą w jamach nosowych, zatokach i górnych drogach oddechowych wydzielinę, łagodząc nieprzyjemne objawy już po pierwszym użyciu. Wygodne opakowanie i praktyczna konstrukcja ułatwiają aplikację. Kurację należy kontynuować od 7 do 10 dni, nawet jeśli początkowe objawy ustąpiły. Stosowanie preparatu można powtarzać w  przypadku powrotu ostrych stanów zapalnych.

Nasodren – jak działa?

Nasodren to specjalistyczny preparat, który usuwając wydzielinę zalegającą w nosie, łagodzi nieprzyjemne objawy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że po pierwszym zastosowaniu produktu pojawia się wzmożony wypływ wydzieliny śluzowej znajdującej się w nosie i zatokach przynosowych. To całkowicie normalna reakcja na działanie leku, która może trwać około dwóch godzin. Efektem oczyszczenia zatok i nosa jest ustąpienie objawów bólowych, które zwykle współtowarzyszą nieżytowi nosa. Nasodren można kupić w każdej aptece np. tutaj.

Nasodren – kiedy stosować?

nasodern

 Stosowanie Nasodrenu jest wskazane w dolegliwościach i chorobach takich jak:

  • nieżyt nosa, który objawia się uczuciem zatkanego nosa, a także związanym z tym brakiem powonienia czy bólu twarzy,
  • choroba jam nosowych oraz zatok przynosowych, w tym ostre zapalenie zatok przynosowych,
  • gromadząca się w nosie wydzielina śluzowa.

Produkt można stosować wyłącznie raz na dobę, wprowadzając aplikator do nosa z przygotowanym wcześniej roztworem, który należy rozpylić, wstrzymując oddech na kilka sekund. Czynność należy powtórzyć dla każdego z otworów nosowych.