Olej CBG – mniej popularny produkt konopny

olej cbg

Konopie są rośliną, która w dawnych czasach była niezwykle chętnie uprawiana przez polskich rolników. Z czasem jednakże, gdy świadomość związana z produkowaniem i spożywaniem narkotyków w społeczeństwie wzrosła nastąpiło reglamentowanie możliwości jej uprawy. Wszystko przez odurzające właściwości jednego ze związków zawartych w konopiach, czyli THC. Obecnie możliwość uprawy konopi jest ograniczona ustawowo, a żeby móc prowadzić tego typu działalność należy uzyskać stosowne zezwolenie odpowiedniego organu, poprzedzone dość szczegółowym postępowaniem wyjaśniającym.

CBG dla zdrowia

Okazuje się jednakże, że wśród zawartych w konopiach substancji znajdują się nie tylko takie o odurzającym charakterze, lecz również o działaniu zbawiennym dla organizmu. Jedną z nich jest chociażby CBG, czyli kannabigerol. W odróżnieniu od THC CBG jest związkiem pozbawionym odurzających właściwości, za to bogatym w cenne dla organizmu właściwości. W dobie powszechnego stosowania suplementów diety przyjaznych dla organizmu olej CBG pozyskiwany z konopi zasługuje na szczególną uwagę.

Olej CBG prosty w użyciu

Korzystanie z oleju CBG jest niezwykle proste, wystarczy bowiem zakupić w aptece lub sklepie internetowym ten suplement diety w formie kapsułek, a następnie regularnie zażywać, popijając kapsułki odpowiednią ilością wody. Efekt, w postaci uspokojenia, rozluźnienia, mniejszej podatności na stres, a także lepszej koncentracji i sprawniejszej pamięci jest wyraźnie zauważalny już po kilku tygodniach jego stosowania. Co szczególnie istotne sprzedaż i posiadanie Oleju CBG jest całkowicie legalne.