Sosy zero i inne dietetyczne sztuczki – czy to dobry pomysł?

sosy zero

Pilnowanie kaloryczności posiłków jest jedną z najważniejszych spraw dla osób, które próbują zrzucić nadprogramowe kilogramy lub marzą o atletycznej sylwetce. Najczęściej oznacza to jednocześnie konieczność zrezygnowania z wszelkich słodyczy, słonych przekąsek, a także dodatków do potraw, jak choćby sosy. Z pomocą przychodzą produkty zero kcal, które można jeść bez wyrzutów sumienia. Czy tak faktycznie jest?

Bez kalorii, bez obaw o dietę

Przekroczenie dziennego bilansu kalorycznego może skutkować zaprzepaszczeniem wysiłków podjętych na rzecz zmiany wyglądu sylwetki. Tym bardziej, że bardzo często, po jednym takim „wyskoku” nadchodzą kolejne pokusy, którym będzie jeszcze trudniej ulec. Osoby przyzwyczajone do stosowania różnego rodzaju dodatków do żywności, mogą mieć też problem z ich całkowitą rezygnacją po rozpoczęciu diety. Odpowiedzią mogą być zaś właśnie sosy zero i podobne produkty których kaloryczność wynosi dokładnie zero lub niewiele więcej. Można więc wzbogacać nimi smak potraw, nie martwiąc się o swój plan dietetyczny.

sosy zero

Jakie produkty są warte uwagi?

Jak to możliwe, że słodki syrop jest pozbawiony kalorii? Wszystko jest zasługą odpowiedniego składu produktu, na szczycie którego najczęściej znajduje się… woda, która – jak wiadomo – nie posiada kalorii. Dodawane są do niej odpowiednie aromaty, zagęstniki oraz konserwanty, dzięki którym ich smak w żaden sposób nie ustępuje tuczącym odpowiednikom. Produkty bez kalorii, które najczęściej można spotkać na rynku to sosy zero dostępne np. na swiatsupli.pl (słodkie, owocowe oraz wytrawne jak np. ketchup, musztarda i majonez), słodkie syropy oraz napoje.