Substancje naturalne pomocne w terapii owsicy

zabijanie owsików

Owsiki to pasożyty, które bytują w okolicach końcowych jelita grubego. Samica owsika w nocy znosi jajeczka, które są otoczone lepką substancją. Ta właśnie substancja powoduje świąd w okolicach odbytu. Jest to jeden z charakterystycznych objawów zakażenia tym pasożytem. Drugi charakterystyczny objaw, to białe, małe robaki, obecne w kale. Owsiki są bardzo często chorobą przenoszoną przez dzieci, które nie myją rąk i obgryzają paznokcie.

Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: co zabija owsika? Jeżeli doszło do zakażenia jednego domownika, to terapię przeciwko owsicy musi przejść cała rodzina. W tym okresie należy starać się, aby bielizna i pościel były prane w wysokich temperaturach.

Konieczna będzie wizyta u lekarza, który zaordynuje odpowiednie lekarstwo. Takie lekarstwo z pewnością zadziała, ale można też zastosować środki naturalne, wspomagające terapię.

Istotne będzie dezynfekowanie układu pokarmowego. Istnieją substancje naturalne, które mają takie właściwości. Są one zawarte w ziołach oraz w żywności. Można pić wywary ze znanych wszystkim ziół, jak np. rumianek, szałwia, krwawnik pospolity, piołun czy dziurawiec.

Pestki z dyni zawierają substancję zabijającą pasożyty i wskazane jest włączenie do diety około dwóch garści tego dodatku do sałatek czy innych potraw.

Ponadto świetnie zadziała cebula i czosnek, gdyż zawarte w nich substancje mają właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące układ pokarmowy. Kwas mlekowy zawarty w kiszonkach wyreguluje pracę jelit, co ułatwi wypróżnienie i pozbycie się pasożytów.