Vegevit – suplement diety

Zażywanie suplementów diety jest wskazaniem przy niedoborach jakichkolwiek składników mineralnych lub witamin. Zalecane są przede wszystkim dla sportowców – intensywnie trenujących, wegetarian a także weganów.

Jednym z bardzo popularnych preparatów jest suplement VEGEVIT.  Jest to suplement diety, w którym dominującą rolę spełnia odpowiednio spreparowana witamina B 12.

Głównym składnikiem są drożdże piwne oraz dekstryna i cyjanokobalmina.

Ze względu na to, że witamina B 12 znajduje się przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego czyli mięsie, rybach i nabiale, preparaty z tym składnikiem są bardzo polecane wegetarianom i weganom, gdyż w roślinach spożywanych przez tą grupę osób witamina ta nie występuje.

Ważny składnik – witamina B 12

Rola tej witaminy jest w organizmie bardzo znacząca. Bierze ona udział w wielu niezbędnych procesach, a jej niedobory mają poważne następstwa jak na przykład mrowienie i drętwienie nóg, uczucie osłabienia, oraz zaburzenia w produkcji czerwonych krwinek.

Witamina B 12 przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania metabolizmu energetycznego, korzystnie wpływa na poprawę samopoczucie, działa antydepresyjnie. Wykazuje również działanie w kierunku poprawy apetytu.

Preparat VEGEVIT jest dostępny w większości aptek, nie wymaga przedłożenia recepty, ale w sprawie odpowiedniego dawkowania warto poradzić się lekarza.

Suplement diety może praktycznie zażywać każdy, lecz przekroczenie zalecanych dawek może spowodować uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.