Wkładki ortopedyczne – ich zastosowanie i rodzaje

Jeśli mamy różnego rodzaju dolegliwości bólowe warto jest pomyśleć o wkładkach. Są one niezwykle skuteczne. Pomagają m.in. na bóle kręgosłupa, stóp, kolan czy bioder. Warto zatem wiedzieć jak wkładki działają i kiedy je stosować.

Zastosowanie


Skuteczne działanie wkładek ortopedycznych wynika przede wszystkim z tego, że korygują one układ kości. Ich największa skuteczność występuje u dzieci. Jest tak ponieważ to właśnie u dzieci możliwa jest jeszcze skuteczna korekcja wad stóp. Dlatego jeśli zauważy się u dziecka niepokojące objawy konieczna jest wizyta u ortopedy w celu ich zdiagnozowania i ewentualnego dobrania wkładek ortopedycznych. Osoby dorosłe stosują wkładki ortopedyczne w innym celu. Celem jest zapobieganie bólowi.

Wybór wkładek


Choć sklepy ortopedyczne oferują gotowe wkładki do butów to ich zakup nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej jest najpierw udać się do ortopedy, który pomorze nam w dopraniu właściwych wkładek. Te bowiem zawsze powinny być dobierane indywidualnie. Istnieje wiele rodzajów wkładek do butów, a każde z nich pomagają na inne schorzenie.

Rodzaje wkładek


Jak wspomniano wyróżnić można kilka rodzajów wkładek ortopedycznych. Pierwszy rodzaj to wkładki na płaskostopie. Jak można się domyśleć są to wkładki stosowane przez osoby cierpiące na płaskostopie. Wkładki można dostosować do każdego rodzaju płaskostopia. Inny rodzaj wkładek to wkładki niepełne. Ich zadaniem jest odciążenie pięty. Co ważne i długość to 3/4 długości stopy. Wkładki wykonywane są także na indywidualne zamówienie jeśli jest taka potrzeba.