Zastosowanie witaminy C w kosmetyce

Witamina C stosowana jest nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce. Jest składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Wszystko dlatego, że witamina C jest silnym antyoksydantem, a zatem świetnie radzi sobie z wolnymi rodnikami.

Synteza kolagenu


Witamina C bierze udział w syntezie kolagenu. Wraz z wiekiem struktura kolagenu ulega rozluźnieniu, a to powoduje starzenie się skóry. Witamina C skutecznie przeciwdziała temu procesowi. Dlatego też stanowi składnik wielu produktów kosmetycznych.

Redukcja przebarwień


Jedną z największych zalet witaminy C jest fakt, iż skutecznie pomaga w rozjaśnieniu kolorytu skóry. Wszystko dlatego, iż hamuje ona nadmierną produkcję barwnika. Innymi słowy, witamina C działa depigmentacyjnie. W związku z tym witamina C często jest składnikiem tych kosmetyków, które pomagają w walce z przebarwieniami skóry.

Regeneracja uszkodzonej skóry


Witamina C także skutecznie regeneruje uszkodzoną skórę. Co ważne, witamina C ma także działanie przeciwzapalne. Jest zatem idealna w przypadku oparzeń słonecznych. Pomaga w gojeniu się ran. Stanowi zatem jeden z podstawowych składników kosmetyków do opalania.

Niedobór witaminy C


O właściwy poziom witaminy C w organizmie należy dbać. W przypadku niedoboru same kosmetyki mogą nie pomóc. Konieczne będzie dodatkowe dawkowanie witaminy C. Zwłaszcza witamina C 1000mg, która stosowana powinna być zwłaszcza w przypadku niedoboru witaminy C w organizmie.