Kosmetyki

Czy produkty Blistex do pielęgnacji ust pomagają?

blistex

Medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi upiększające w zakresie pielęgnacji i korygowania kształtu ust. Są one jednak kosztowne, a efekt, niestety, nie zawsze zadowalający. Nieprawidłowo przeprowadzony zabieg kosmetyczny nieraz okazuje się niebezpieczny dla zdrowia. Może pozostawić trwały ślad nie tylko na samej skórze, ale i w psychice. Zamiast decydować się na wizytę w klinice, można spróbować odpowiednich kosmetyków o udowodnionej naukowo skuteczności. Blistex posiada własne laboratoria badawcze, w których opracowywane są unikalne receptury pomadek oraz balsamów do ust.

Skóra, którą pokryte są usta, jest bardzo cienka, delikatna oraz podatna na uszkodzenia. Spowodowane jest to brakiem w niej gruczołów łojowych i ochronnej warstwy lipidowej. Ponadto, wargi są mocno unerwione, a więc wrażliwe na bodźce zewnętrzne.

Uszkodzenia skóry ust

blistex

Najczęściej spotykane problemy ze skórą ust to zaczerwienienia, pękanie, łuszczenie, przesuszenie, spierzchnięte kąciki, a nawet drobne krwawienia. Z tym wszystkim radzą sobie właściwie dobrane kosmetyki. Blistex do ust, balsamy i pomadki, to innowacyjne produkty pielęgnacyjne opracowane w Stanach Zjednoczonych.

Zalety kosmetyków dbających o usta

Blistex pomadki z https://www.aptekagalen.pl/blistex cieszą się dużą popularnością i uznaniem. Zawarte składniki aktywne w tego typu kosmetykach powodują:

• nawilżenie spierzchniętej skóry
• uśmierzenie bólu występującego przy pękaniu i drobnych zranieniach
• pomoc przy leczeniu opryszczki
• przyspieszenie gojenia
• ochrona przed promieniami UVB
• pozytywny wpływ na wygląd