Silny ból głowy czy zęba może dosłownie spędzać sen z powiek. Nawet jeżeli człowiekowi uda się zasnąć, często zdarza się, że budzi się on z powodu intensyfikacji dolegliwości bólowych. Najlepszym sposobem, aby zasnąć w takiej sytuacji i przespać spokojnie przynajmniej kilka godzin jest zażycie odpowiedniego leku. Warto wiedzieć, czym się on charakteryzuje i w jaki sposób go stosować.
Apap Apapowi nierówny
Producent jednego z najpopularniejszych środków przeciwbólowych świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że w życiu człowieka pojawiają się różne sytuacje. Podawanie w każdej z nich tego samego preparatu może odnieść wyłącznie częściowy skutek. Chodzi jednak o to, aby zawsze pacjentowi przynieść całkowitą ulgę. Dlatego poszczególne produkty dedykowane są konkretnym zastosowaniom. Jednym z nich jest Apap Noc, który doskonale sprawdza się w przypadku tzw. bólowej bezsenności.
Perfekcyjne połączenie
Sam środek przeciwbólowy złagodzi cierpienie, ale niekoniecznie ułatwi zaśnięcie. Odczuwanie bólu często wiąże się ze stresem, który w pewien sposób pobudza. Przy przeziębieniu zapadnięcie w sen jest jeszcze trudniejsze. Zatkany nos, kaszel, katar męczą i nie pozwalają zasnąć. Jeżeli chodzi o Apap Noc działanie skuteczne tego leku zasadza się na wzbogaceniu substancji aktywnej, czyli paracetamolu bezpiecznym i nieuzależniającym środkiem nasennym, jakim jest chlorowodorek difenhydraminy. W niewielkiej dawce 25 mg.
Kto i jak może przyjmować lekarstwo?
Z racji swojej specyfiki preparat wystarczy przyjmować raz dziennie, najlepiej około pół godziny przed planowanym zaśnięciem. Jest odpowiedni dla osób powyżej 12 roku życia. Te starsze niż 16 lat mogą w razie potrzeby na raz zażyć do dwóch tabletek. Jeszcze przed zakupem środka np. w internetowej aptece, należy upewnić się, że nie jest się uczulonym na żaden z jego składników. Warto dokładnie przestudiować dołączoną ulotkę, a w razie wątpliwości skonsultować się z farmaceutą. Nie wolno łączyć leku z alkoholem ani z innymi farmaceutykami, które zawierają paracetamol lub difenhydraminę. Należy zasięgnąć porady lekarza, jeżeli przyjmuje się leki uspokajające albo antydepresyjne.