kush

Odmiana Kush pochodzi z Północnej Kalifornii. Stała się popularna dzięki silnemu działaniu i ciekawemu zapachowi. To wyjątkowa roślina, której nie można pomylić z innymi odmianami marihuany. Czym wyróżnia się Kush? Jakie ma cechy charakterystyczne? Dlaczego jest tak popularna? O czym warto wiedzieć?

Mieszanka kilku odmian

OG Kush jest wyjątkową mieszanką kilku odmian marihuany. Prawdziwa genetyka nie jest tutaj znana. Niektórzy wskazują, że to szczepka ChemDawg, a inni że to połączenie ChemDawg z Pakistani Kush i Lemon Thai. Najczęściej spotykana jest opinia, że pochodzenie OG wskazuje na Ocean Grown. Hodowcy cały czas rozwijają swoje uprawy, szczycąc się licznymi nagrodami w konkursach. W efekcie powstała odmiana o wysokim poziomie THC i sporej ilości owocowych terpenów. Posiada ona prodil genetyczny na poziomie 75% genetyki indica i 25% sativa. 

Popularna odmiana

Nie bez znaczenia jest fakt, że Kush to niezwykle ceniona odmiana na rynkach w wielu krajach. W Polsce uprawa jest nielegalna. Legalnie można zakupić nasiona na tej stronie jednak mogą one służyć tylko do celów kolekcjonerskich. W krajach, gdzie jest to legalne, zakupić można OG Kush. Ta roślina jest uwielbiana przez użytkowników medycznej marihuany, raperów, gwiazdy i inne osoby. Charakterystyczny jest cytrusowy aromat, który przypomina środki czystości i benzynę. Co do smaku, jest od silny i pozostawia długi posmak w ustach. Co ciekawe, Kush daje efekty fizyczne i mentalne. Efekty są niezwykle silne psychicznie, co trzeba mieć na uwadze. Nasiona potrzebują ok. 8 tygodni w celu wzrostu, co daje około 500 gram zbiorów na roślinę. Odpowiedni poziom THC oddziałuje na ciało i umysł. Zapach i smak cytrusów na długo pozostaje w pamięci, dając ochotę na więcej. 

Hodowca może uzyskiwać wyższe plony wtedy, gdy zastosuje podstawowe techniki szkoleniowe. Pomocne jest przycięcie rośliny na wczesnym etapie wegetatywnym, co zmusi ją do produkcji większych ilości kwiatów i pędów. Kush odznacza się gęstym baldachimem, a odpowiedni przepływ powietrza jest bardzo ważny. Faktem jest, że nie można nabyć topów marihuany w sklepie.