Ziołolecznictwo

Hupercyna- naturalny oraz bezpieczny wspomagacz pracy mózgu

Mózg podobnie jak reszta organizmu poddany intensywnemu wysiłkowi ulega przemęczeniu. Na szczęście są sposoby na to, aby go nieco zdopingować oraz podrasować, nie robiąc mu przy tym krzywdy. Jednym z nich jest hupercyna.

Czym jest hupercyna?

To roślina, z której pozyskuje się związek chemiczny o nazwie hupercyna A. Jest on odpowiedzialny za lepsze krążenie krwi, jak również lepsze zapamiętywanie i kojarzenie faktów. Dzięki niemu poprawia się również kondycja psychiczna u chorego. Ma on też pod jej wpływem silniejszą motywację do działania.

Czy należy obawiać się hupercyny?

Absolutnie nie. Po pierwsze nie stwierdzono po jej zażyciu żadnych skutków ubocznych u któregokolwiek z badanych. Po drugie nie wchodzi ona w interakcję z innymi lekami. Po trzecie wydatnie wspomaga układ nerwowy.

Po czwarte w medycynie chińskiej jest stosowana od bardzo dawna, a to w zasadzie najlepsza rekomendacja. Ponadto udowodniono, że hupercyna może zwalczyć początkowe objawy depresji, gdyż dostarcza do organizmu chemiczne substancje, które powodują wzrost serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

W jakiej formie można dostać hupercynę?

Jak już wyżej wspomniano- można ją zażywać w tabletkach lub w naturalnej postaci roślinnej. Przy czym dowiedziono, że obie formy suplementacji nią są tak samo skuteczne. Hupercyna to naturalny środek na polepszenie pamięci zarówno tej krótkotrwałej, jak i tej długotrwałej.

Hupercyna w głównej mierze usprawnia przepływ krwi w mózgu i sprawia, iż dociera do niego więcej tlenu. A to jak nie trudno się domyślić wpływa na wszystkie procesy poznawcze człowieka. Nic zatem dziwnego, że po kuracji hupercyną jego umysł staje się bystrzejszy.