Uncategorized

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Przerzedzająca się czupryna może być powodem do niepokoju. To spory defekt estetyczny, który często jest źródłem kompleksów. Nagła utrata włosów może też wiązać się z niedoborami witamin i minerałów, a nawet być objawem groźnej choroby. Co można zrobić, żeby zatrzymać wypadanie włosów i czy warto stosować suplementy diety?

Suplementy jako uzupełnienie diety

Dla zdrowia i pięknego wyglądu najważniejsze jest codzienne dbanie o zbilansowany jadłospis. Nie zawsze jest to jednak proste, a czasami nawet mimo pilnowania diety, okazuje się, że w organizmie występuje wiele niedoborów. Utrata włosów jest jednym z najczęstszych objawów tego stanu – występuje też często u osób, które odchudzają się (najczęściej bez opieki dietetyka). 

Preparat na wypadanie włosów https://www.aptekagalen.pl/wypadanie-wlosow może być wówczas bardzo pomocny. Uzupełni on dietę w najważniejsze substancje odżywcze, które są kluczowe dla mocnego wzrostu włosów. Taki suplement w wielu przypadkach stanowi ostatni ratunek przed znacznym przerzedzeniem kosmyków. Najlepiej rozpocząć jego przyjmowanie jak najszybciej.

Witaminy i minerały, które są kluczowe

Jakie dokładnie substancje powinny zawierać preparaty na wypadanie włosów? Są to przede wszystkim:

  • witaminy z grupy B – wspomaga rozwój cebulek i dba o prawidłowy wzrost kosmyków
  • witamina C – bierze udział w syntezie kolagenu
  • witamina E – poprawia ogólną kondycję i wygląd włosów
  • Biotyna (witamina H) – hamuje łysienie i pobudza wzrost włosów
  • minerały: cynk, magnez, miedź – zapewniają zdrowy wzrost oraz sprawiają, że kosmyki są mocne i lśniące.

Wybierając suplement na włosy, warto szukać w nim właśnie powyższych witamin i minerałów. Roślinne ekstrakty, które wykazują tu korzystne działanie, to z kolei m.in. skrzyp polny i pokrzywa. Kuracja powinna zaś trwać ok. 3 miesięcy i być powtórzona po 2 miesiącach przerwy.