Zdrowie

Jakie działanie mają kosmetyki z emolientami?

Emolienty są hitem w pielęgnacji skóry i włosów. Zdecydowanie poprawiają one ich kondycję. Mają ogrom zalet, więc znajdują się w składzie wielu renomowanych i popularnych kosmetyków. Jakie działanie mają emolienty? Dlaczego się ich używa?

Nawilżanie


Kosmetyki Emolium, czyli flagowa marka kosmetyków z emolientami doskonale nawilżają skórę. To żadna tajemnica, że olejki radzą sobie z tym zadaniem dużo lepiej niż zwykła woda. Ma to związek z wytwarzaniem bariery lipidowej na powierzchni skóry. Tworzą ją właśnie oleje zawarte w Emolium. Bariera ta zatrzymuje wilgoć w głębszych warstwach skóry i zapobiega jej odparowywaniu. Ta sama bariera zajmuje się również dostarczaniem lipidów wgłąb skóry. Po prostu są one dużej przez nią wchłaniane, więc na ich działanie trwa dłużej niż w przypadku klasycznych kosmetyków.

Łagodzenie


Jak już wspomniano, emolienty mają działanie łagodzące. Zmniejsza ono świąd i pieczenie. Pomaga zredukować zaczerwienienia i podrażnienia. W związku z tym kosmetyki zawierające dużo lipidów nadają się dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze lub cierpiącej na choroby skórne. Przy okazji kosmetyki te są niezwykle łagodne. W związku z tym, same też nie powodują żadnych nowych alergii i podrażnień. Nadają się do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej oraz dla alergików. Co ważne, kosmetyki Emolium można stosować u dzieci od pierwszych dni życia. Oznacza to, że lipidy zawarte w kosmetykach są w pełni bezpieczne. Sprawdź ofertę w Apteka Galen