Ziołolecznictwo

Jakie zioła na hemoroidy mogą pomóc?

Hemoroidy to wyjątkowo przykra dolegliwość, której objawy ciężko zwalczyć. Na szczęście, z pomocą przyjść mogą różnego rodzaju zioła dostępne w sklepach i aptekach. Warto jednak wiedzieć, po które gatunki sięgnąć. Wśród ziół godnych uwagi należy wyróżnić przede wszystkim rumianek oraz korę dębu. Dzięki nim stosunkowo szybko można zniwelować dokuczliwe objawy.

Jak działa kora dębu?

Wybierając zioła na hemoroidy, warto zwrócić uwagę na korę dębu. Można ją znaleźć przede wszystkim w aptekach oraz w sklepach zielarskich. Warto docenić ją ze względu na właściwości:

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • kojące
  • łagodzące świąd

Aby przynieść sobie szybką ulgę, wystarczy regularnie brać kąpiel z dodatkiem pokruszonej kory dębu. Dzięki temu problem może zostać pokonany na dłuższą metę. Kąpiel powinna trwać jednak przez minimum dwadzieścia minut. 

Co warto wiedzieć o właściwościach rumianku lekarskiego?

Kolejne ziele, które może pomóc w walce z objawami hemoroidów to oczywiście rumianek lekarski. Charakteryzuje się on naprawdę wszechstronnymi właściwościami. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz kojąco. Jest w stanie łagodzić uciążliwy świąd oraz pieczenie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wszystkie zioła na hemoroidy były stosowane regularnie. Rumianek można stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Satysfakcjonujące rezultaty mogą pojawić się już po kilku tygodniach. Wiele zależy jednak od stopnia zaawansowania problemu. Im poważniejszy problem z hemoroidami, tym dłuższa walka z nim.