
Przeziębienie jest nie tylko uciążliwe i przeszkadza w życiu, ale nieleczone może przeistoczyć się w poważniejszą chorobę, np. grypę lub zapalenie płuc. Z tego powodu objawy przeziębienia warto traktować z powagą i postarać się o jak najszybsze ich zniwelowanie. Domowymi sposobami przeziębienie może być leczone poprzez picie gorących herbatek i ziół oraz wygrzewanie i wypocenie, ale nie zawsze będą to sposoby wystarczające. Gdy przeziębienie się przedłuża, warto wziąć lek na przeziębienie.
Czym objawia się przeziębienie?
Przeziębienie może mieć charakter bakteryjny lub wirusowy, ale zazwyczaj występuje po szoku termicznym i przy długotrwałej ekspozycji na chłód oraz wilgoć. Nagłe wyjście z rozgrzanego pomieszczenia na chłód lub z upalnego zewnętrza do klimatyzowanego wnętrza i przy dużej różnicy temperatur, niedostateczny ubiór w zimny dzień, czy przebywanie na mroźnym powietrzu w zawilgoconym ubraniu lub butach często kończy się podobnymi objawami:
- zatkanym nosem;
- bólem głowy i gardła;
- bólami mięśni;
- gorączką;
- dreszczami.
W wypadku wystąpienia wymienionych wyżej objawów warto mieć pod ręką leki na przeziębienie.
Formy leków na przeziębienie
Tabletki na przeziębienie, syropy na przeziębienie, saszetki z proszkiem do rozpuszczenia z gorącą wodą powinny znajdować się w każdej domowej apteczce przynajmniej w jednej formie leku na przeziębienie. Tego rodzaju zapobiegliwa postawa umożliwi szybką reakcję już przy wystąpieniu wstępnych objawów przeziębienia, a to najczęściej zdusi w zarodku możliwość wystąpienia poważniejszej choroby.