Rehabilitacja

Plastry do kinesiotapingu- metodą, aby usprawnić i rozluźnić całe ciało

Bólu nie wolno lekceważyć, bo może być oznaką poważnych urazów i schorzeń. Jednocześnie nie da się z nim normalnie funkcjonować i trzeba go za wszelką cenę eliminować. W tym niełatwym zadaniu niezbędne mogą okazać się taśmy do kinesiotapingu.

W czym tkwi sekret skuteczności tejpów?

A no w tym, że stopniowo, lecz łagodnie niwelują odczuwanie bólu. Dzięki czemu pacjent zmagający się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi odzyskuje radość życia i nabiera ponownego zapału do uprawiania aktywności fizycznej.

Tejpy są przez lekarzy fizjoterapeutów tak gorąco pacjentom polecane również dlatego, że poprawiają krążenie krwi w całym ciele i zapobiegają tworzeniu się obrzęków. Trzeba również przyznać, iż taśmy do kinesiotapingu są tak lekkie, niekłopotliwe i funkcjonalne, iż człowiek w ogóle nie zauważa, że ma je na sobie. I to jest chyba główny powód, dla którego tejpy stały się popularne.

Co jeszcze można na plus zaliczyć taśmom do kinesiotapingu?

Przede wszystkim to, że w odróżnieniu od leków przeciwbólowych w ogóle nie obciążają organizmu i nie mają żadnych ubocznych skutków. Po drugie z tejpów mogą korzystać wszyscy. Wiek pacjenta nie gra tu roli, bo nadrzędnym celem jest, by ulżyć mu w cierpieniu.

Z leczniczymi plasterkami jest o tyle dobrze, że łatwo się je zakłada i praktycznie nie da się popełnić jakiś rażących błędów przy ich aplikacji. Toteż, gdy ból jest w miejscu, w którym bez trudu można nakleić sobie plaster, to z powodzeniem można zrobić to samemu. Chyba że tak nie jest, wtedy naklejeniem tejpu powinien zająć się fizjoterapeuta.

Na jakie miejsca da się nakleić tejpy rehabilitacyjne?

I tu nie ma chyba zaskoczenia, że tego rodzaju tasiemki nadadzą się jednakowo do łagodzenia objawów bólu kręgosłupa, pleców, ramion czy kolan. Można się nimi obkleić niczym egipska mumia i czekać, aż ból odejdzie w zapomnienie. I to jest chyba największa zaleta taśm do kinesiotapingu, że można ich używać kompleksowo, a nie tylko punktowo – Megamedic.pl.