Rehabilitacja

Taborety idealne pod prysznic

Osoby mające problemy ze sprawnym poruszaniem się, mogą sobie znacząco ułatwić branie kąpieli. Wystarczy, że wyposażą się w odpowiedni taboret prysznicowy, idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Duży wybór produktów

Aby dać pacjentom możliwość jak największego wyboru produktów, producenci oferują taborety pod prysznic w kilku wersjach. Dzięki temu każdy będzie mógł dobrać go indywidualnie do własnych potrzeb oraz stopnia niepełnosprawności. Pacjenci zdecydowanie najczęściej sięgają jednak po następujące taborety:
-taborety pod prysznic z możliwością regulacji ich wysokości,
-taborety pod prysznic okrągłe (która szczególnie sprawdza się w przypadku niewielkich kabin prysznicowych),
-taborety pod prysznic składane (doskonale sprawdza się w przypadku osób które sporo podróżują mimo swojej niepełnosprawności).

Konstrukcja prysznicowych taboretu

Wbrew pozorom odpowiednia konstrukcja tego rodzaju produktów ma ogromne znaczenie, nie tylko dla komfortu ich użytkowania, ale również i zapewnienia bezpieczeństwa osobom, czterech wcześnie prysznica z nich korzystają. Każdy taboret prysznicowy powinien zostać wyposażony specjalne systemy ABS, które będą niwelowały ryzyko przesunięcia się takiego taboretu w czasie kąpieli. Najbezpieczniej jest wybierać te siedziska pod prysznic, super zostały wykonane z tworzywa sztucznego, ale nie tylko będzie odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ale przede wszystkim nie będzie mu szkodził ciągły kontakt z wodą.