Rehabilitacja

Rehabilitacja w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa, która rozpanoszyła się na całym świecie w 2020 roku wyrządziła wiele szkód, tych mniej lub bardziej oczywistych. Jedną z konsekwencji, które wciąż są odczuwalne, jest utrudniony dostęp do służby zdrowia, swoich lekarzy rodzinnych, całej diagnostyki, w tym także gabinetów rehabilitacyjnych.

W konsekwencji wielkiego lockdownu zamykano instytucje publiczne, szkoły, przedszkola i uczelnie, wiele firm przechodziło na pracę zdalną, zdecydowana większość sklepów wstrzymała swoją działalność. Nie ominęło to służby zdrowia, już i tak mocno nadwyrężonej obecnym stanem.

Zamias wizyty w gabinecie – e-wizyta, zamiast rehabilitacji – ćwiczenia w domu

Trudności w dostępie do lekarza tak podstawowego szczebla jakim jest – nomen omen – Podstawowa Opieka Zdrowotna przyniosły wiele trudności, stresujących sytuacji i kłopotów niejednemu pacjentowi liczącemu na diagnozę i szybką pomoc.

Jednak nieczynne gabinety rehabilitacyjne oraz odwoływane wizyty u specjalistów, którzy sami tak podkreślają wagę regularnych ćwiczeń, to powód do nie mniejszych zmartwień.

Sklep medyczny pomoże Ci w domowej rehabilitacji

W wyniku zamknięcia gabinetów i niemożliwości odbycia stacjonarnej wizyty u swojego specjalisty, należało działać na własną rękę, aby nie zaprzepaścić osiągniętych już wyników rehabilitacji oraz walczyć o dalszą poprawę.

W wielu przypadkach wystarczy zakup kilku podstawowych akcesoriów ortopedycznych dostępnych bez problemu w każdym sklepie medycznym. Instrukcje, jak precyzyjnie wykonywać ćwiczenia można znaleźć w Internecie; serwisy społecznościowe z nagraniami wideo są dobrym źródłem tego rodzaju pomocy dydaktycznych.

W sklepach medycznych także można szukać pomocy i wsparcia, ponieważ często pracują tam wykwalifikowane w swojej branży osoby, z wieloletnim doświadczeniem i praktyczną znajomością oferowanych urządzeń rehabilitacyjnych – sprawdź np. MegaMedic.pl.