Ziołolecznictwo

Strawberry Haze – roślina o wspaniałych właściwościach

strawberry haze

Konopie to temat, który coraz swobodniej poruszany jest w społeczeństwie. Marihuana legalna jest już w wielu krajach i cieszy się dużym uznaniem nie tylko młodych palaczy. Jest wiele gatunków, które różnią się między sobą działaniem. Zapalenie suszu to bezwątpliwa przyjemność, jednak należy pamiętać, że w Polsce jest to nielegalne. 

Od nasionka do suszu

Proces pozyskania suszu do palenia rozpoczyna się wraz z zakupem nasionek. Warto zaznaczyć, że nasiona nie mają THC. Uprawa rośliny nie jest trudna. Warunki, w których rozwijać będzie się konopia, zależą od wybranego gatunku. Niektóre z nich preferują indoor, a inne outdoor. Istotną kwestią jest odpowiednie naświetlenie, czy to światłem sztucznym, czy słonecznym. Ciężko mówić o nasionach, nie wspominając o uprawie. Pierwszy etap to kiełkowanie nasionek. Nasiona umieszczone w podłożu muszą mieć odpowiednią wilgotność. Dobrze potraktowane zaczynaja kiełkować. Później należy przesadzić roślinkę do doniczki, w której będzie mogła swobodnie rosnąć. Najbardziej pożądaną częścią konopi są jej kwiaty, czyli topy, które po wysuszeniu pali się. Z naszych nasion wyrastają największe topy marihuany. Cykl od nasionka do suszu w zależności od odmiany, trwa kilka tygodni. Po zbiorach, kwiaty należy w odpowiedni sposób wysuszyć. Dopiero wtedy gotowe są do konsumpcji. Nie można nabyć topów marihuany w sklepie. Warto zaznaczyć, że w Polsce nie ma hodowli do celów kolekcjonerskich. W krajach gdzie jest to legalne można uprawiać tą roślinę w przydomowym ogródku.

Strawberry Haze

Jednym z licznych gatunków marihuany jest Strawberry Haze (więcej szczegółów: https://nasionamarihuany.pl/blog/strawberry-haze-truskawkowa-sativa). Proces pozyskiwania topów jest identyczny jak opisany wyżej. Do uzyskania dojrzałości potrzebuje od 9 do 11 tygodni. Odmiana ta idealnie sprawdzi się w zarówno w uprawie indoor, jak i outdoor. Strawberry Haze jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się nieco truskawkowym smakiem. Zawartość THC sięga 19%. Działanie Strawberry Haze jest łagodne i pozwala się zrelaksować. Idealnie nadaje się do chillu ze znajomymi bowiem pobudza towarzyskie nastawienie. Oprócz tego podsyca kreatywność. Strawberry Haze używane jest również w medycynie, do walki z depresją i stanami lękowymi.