Ziołolecznictwo

Zaprzyjaźnij się z rumiankiem

Rumianek można znaleźć w każdym domu – jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych roślin leczniczych. Co przemawia za jego popularnością? Wspiera walkę z wieloma dolegliwościami będąc jednocześnie łatwo dostępnym – można go spotkać prawie na każdej łące. Warto przyjrzeć się wszystkim jego zaletą.

Rumianek i jego zastosowanie

Łagodzi problemy żołądkowe i jelitowe dzięki flawonoidom zawartym w kwiatach. Mają one działanie rozkurczowe, zapewniają prawidłowe ruchy perystaltyczne jelit, wspomagają trawienie i zapobiegają powstawaniu wzdęć. Świetnie sprawdzi się także w czasie nerwowych okresów, łagodząc bóle wywołane stresem. Właściwości rumianku dobrze sprawdzą się także na jesienne przeziębienia – obniża gorączkę, łagodzi katar i kaszel. Ponadto pomaga zwalczać bóle migrenowe bądź bóle ucha.

Picie rumianku w czasie ciąży

Kobiety w czasie ciąży muszą szczególnie dbać o swoje ciało. Szczególnie trudne są pierwsze miesiące, kiedy dokuczliwe stają się poranne mdłości. Wywar z rumianku pozwala je złagodzić, w dodatku jest świetnym źródłem wapnia i magnezu, pomaga również w walce z bezsennością. W ostatnich miesiącach nogi kobiety często są obrzmiałe, napuchnięte – kąpiel z naparem z rumianku załagodzi te objawy.

Zobacz też: rumianek na Lekinatury.pl

Jak widać zioło to powinno na stałe zagościć w naszym życiu. Jego właściwości zdrowotne są nieprzecenione, jest zbawienny podczas bólu głowy, problemów z jelitami i idealny dla kobiet w ciąży.